IL-312-A60SB-VFH05-A1
JAE Electronics
型号:
IL-312-A60SB-VFH05-A1
描述:
CONN RCPT 60POS SMD GOLD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 60
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.104" (2.65mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series IL-312
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts
Pitch 0.020" (0.50mm)
Mfr JAE Electronics
Features Board Guide, Solder Retention
Package Tray
Mated Stacking Heights 3mm, 3.5mm