ILC0805ER2N2S
Vishay Dale
型号:
ILC0805ER2N2S
品牌:
Vishay Dale
封装:
0805 (2012 Metric)
描述:
FIXED IND 2.2NH 300MA 100MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 10 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Series ILC-0805
Inductance 2.2 nH
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 4GHz