IM01ES390K
Vishay Dale
型号:
IM01ES390K
品牌:
Vishay Dale
描述:
FIXED IND 39UH 83.5MA 6.8 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 45 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 83.5 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6.8Ohm Max
Series IM
Inductance 39 µH
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 13.5MHz