IM02BH471K
Vishay Dale
型号:
IM02BH471K
描述:
FIXED IND 470UH 36MA 42 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 30 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 36 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 42Ohm Max
Series IM
Inductance 470 µH
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 6MHz