IM02EV561K
Vishay Dale
型号:
IM02EV561K
描述:
FIXED IND 560UH 35MA 46 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 30 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 35 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 46Ohm Max
Series IM
Inductance 560 µH
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 5MHz