IM02ST180J
Vishay Dale
型号:
IM02ST180J
描述:
FIXED IND 18UH 145MA 3.1 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 145 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.1Ohm Max
Series IM
Inductance 18 µH
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 30MHz