IM04EB100K
Vishay Dale
型号:
IM04EB100K
描述:
FIXED IND 10UH 290MA 900 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 55 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 290 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 900mOhm Max
Series IM
Inductance 10 µH
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 45MHz