IM04EB151J
Vishay Dale
型号:
IM04EB151J
品牌:
Vishay Dale
描述:
FIXED IND 150UH 114MA 6.05OHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 65 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 114 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6.05Ohm Max
Series IM
Inductance 150 µH
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 8MHz