IMC0402ER11NG01
Vishay Dale
型号:
IMC0402ER11NG01
品牌:
Vishay Dale
封装:
0402 (1005 Metric)
描述:
FIXED IND 11NH 640MA 120MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 26 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 640 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Series IMC-0402-01
Inductance 11 nH
Type Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.68GHz