IMC0402ER15NJ
Vishay Dale
型号:
IMC0402ER15NJ
品牌:
Vishay Dale
封装:
0402 (1005 Metric)
描述:
FIXED IND 15NH 240MA 600MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 19 @ 800MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 240 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 600mOhm Max
Series IMC-0402
Inductance 15 nH
Type -
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.5GHz