IMC1210EB15NM
Vishay Dale
型号:
IMC1210EB15NM
品牌:
Vishay Dale
封装:
1210
描述:
FIXED IND 15NH 661MA 160MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 30 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 661 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Series IMC-1210
Inductance 15 nH
Type Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 1GHz