IMC1812ER821J
Vishay Dale
型号:
IMC1812ER821J
封装:
1812
描述:
FIXED IND 820UH 30MA 35 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 30 @ 790kHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 30 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 35Ohm Max
Series IMC-1812
Inductance 820 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.5MHz