IMC2220ER680K
Vishay Dale
型号:
IMC2220ER680K
品牌:
Vishay Dale
封装:
2220 (5650 Metric)
描述:
FIXED IND 68UH 290MA 1.2 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 10 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 290 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.221" L x 0.197" W (5.61mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2220 (5650 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Series IMC-2220
Inductance 68 µH
Type -
Package / Case 2220 (5650 Metric)
Frequency - Self Resonant 7MHz