IMS05BH102K
Vishay Dale
型号:
IMS05BH102K
品牌:
Vishay Dale
描述:
FIXED IND 1MH 70MA 17.5 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 40mA
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 60 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 70 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 17.5Ohm Max
Series IMS-5
Inductance 1 mH
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 3.8MHz