IMS05SH151K
Vishay Dale
型号:
IMS05SH151K
品牌:
Vishay Dale
描述:
FIXED IND 150UH 140MA 4.1 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 90mA
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 55 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.1Ohm Max
Series IMS-5
Inductance 150 µH
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 8.5MHz