INND-TS56AAG
Inolux
型号:
INND-TS56AAG
品牌:
Inolux
描述:
DISPLAY 7SEG 0.56" SGL AMB 10DIP
用户指南
Color Amber
Current - Test 20mA
Size / Dimension 0.748" H x 0.496" W x 0.315" D (19.00mm x 12.60mm x 8.00mm)
Millicandela Rating 70mcd
Product Status Active
Power Dissipation (Max) 70mW
Series INND-TS56
Common Pin Common Anode
Package / Case 10-DIP (0.600", 15.24mm)
Number of Characters 1
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.56" (14.22mm)
Mfr Inolux
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V