IPA65R190C6XKSA1
Infineon Technologies
型号:
IPA65R190C6XKSA1
封装:
PG-TO220-3-111
描述:
MOSFET N-CH 650V 20.2A TO220
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1620 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 73 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 190mOhm @ 7.3A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 730µA
Supplier Device Package PG-TO220-3-111
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Power Dissipation (Max) 34W (Tc)
Series CoolMOS™
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 20.2A (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V