首页 / 单 FET,MOSFET / IPI80N04S306AKSA1
minImg
IPI80N04S306AKSA1
Infineon Technologies
型号:
IPI80N04S306AKSA1
封装:
PG-TO262-3
描述:
MOSFET N-CH 40V 80A TO262-3
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3250 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 47 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 5.7mOhm @ 80A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 52µA
Supplier Device Package PG-TO262-3
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Power Dissipation (Max) 100W (Tc)
Series OptiMOS™
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 80A (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V