首页 / 单 FET,MOSFET / IPP65R660CFDAAKSA1
minImg
IPP65R660CFDAAKSA1
Infineon Technologies
型号:
IPP65R660CFDAAKSA1
封装:
PG-TO220-3
描述:
MOSFET N-CH 650V 6A TO220-3
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 543 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 20 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 660mOhm @ 3.2A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 200µA
Supplier Device Package PG-TO220-3
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Power Dissipation (Max) 62.5W (Tc)
Series Automotive, AEC-Q101, CoolMOS™
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 6A (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V