IPS050N03LGAKMA1
Infineon Technologies
型号:
IPS050N03LGAKMA1
封装:
PG-TO251-3-11
描述:
MOSFET N-CH 30V 50A TO251-3
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3200 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 31 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 5mOhm @ 30A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 250µA
Supplier Device Package PG-TO251-3-11
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Power Dissipation (Max) 68W (Tc)
Series OptiMOS™
Package / Case TO-251-3 Stub Leads, IPak
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 50A (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V