IPSS-A2000-5C
Sensata-Cynergy3
型号:
IPSS-A2000-5C
描述:
PRSSR TRNS 0-2BAR ABS 4-20MA
用户指南
Operating Pressure 29.01PSI (200kPa)
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Current
Termination Style Connector, 4-Pin
Port Size Male - 3/4" (19.05mm) BSP
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series IPSS
Accuracy ±0.25%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 9V ~ 32V
Output 4 mA ~ 20 mA