首页 / 直流转换器 / IQG48042A120V-1U9-R
minImg
IQG48042A120V-1U9-R
TDK-Lambda Americas Inc
型号:
IQG48042A120V-1U9-R
描述:
DC DC CONVERTER 12V 504W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.52" H (57.9mm x 36.8mm x 13.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 42A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series iQG (504W)
Power (Watts) 504 W
Type Intermediate Bus Converter
Package / Case 8-DIP Module, 1/4 Brick
Efficiency 95%