IRF01ST180K
Vishay Dale
型号:
IRF01ST180K
品牌:
Vishay Dale
描述:
FIXED IND 18UH 315MA 1 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 315 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.120" Dia x 0.260" L (3.02mm x 6.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Series IRF
Inductance 18 µH
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 30MHz