首页 / 直流转换器 / IRS-3.3/15-Q48NF-C
minImg
IRS-3.3/15-Q48NF-C
Murata Power Solutions Inc.
型号:
IRS-3.3/15-Q48NF-C
封装:
Sixteenth Brick
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.44" L x 1.50" W x 0.50" H (36.5mm x 38.1mm x 12.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 15A
Supplier Device Package Sixteenth Brick
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series IRS (50W)
Power (Watts) 50 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module, 1/16 Brick
Efficiency 91%