首页 / 存储器 / IS42S16400J-6TL-TR
minImg
IS42S16400J-6TL-TR
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
型号:
IS42S16400J-6TL-TR
封装:
54-TSOP II
描述:
IC DRAM 64MBIT PAR 54TSOP II
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Clock Frequency 166 MHz
Memory Interface Parallel
Memory Organization 4M x 16
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Volatile
Product Status Active
Supplier Device Package 54-TSOP II
Series -
Access Time 5.4 ns
Write Cycle Time - Word, Page -
Package / Case 54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Memory Size 64Mbit
Technology SDRAM
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V