首页 / 存储器 / IS61NLP51236-250B3I
minImg
IS61NLP51236-250B3I
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
型号:
IS61NLP51236-250B3I
封装:
165-TFBGA (13x15)
描述:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165TFBGA
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Clock Frequency 250 MHz
Memory Interface Parallel
Memory Organization 512K x 36
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Volatile
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 165-TFBGA (13x15)
Series -
Access Time 2.6 ns
Write Cycle Time - Word, Page -
Package / Case 165-TBGA
Memory Size 18Mbit
Technology SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V