首页 / 存储器 / IS61QDP2B42M36A-400M3L
minImg
IS61QDP2B42M36A-400M3L
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
型号:
IS61QDP2B42M36A-400M3L
封装:
165-LFBGA (15x17)
描述:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165LFBGA
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Clock Frequency 400 MHz
Memory Interface Parallel
Memory Organization 2M x 36
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Volatile
Product Status Active
Supplier Device Package 165-LFBGA (15x17)
Series -
Access Time 8.4 ns
Write Cycle Time - Word, Page -
Package / Case 165-LBGA
Memory Size 72Mbit
Technology SRAM - Synchronous, QUADP
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.89V