首页 / 存储器 / IS62C51216AL-55TLI-TR
minImg
IS62C51216AL-55TLI-TR
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
型号:
IS62C51216AL-55TLI-TR
封装:
44-TSOP II
描述:
IC SRAM 8MBIT PARALLEL 44TSOP II
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 512K x 16
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Volatile
Product Status Active
Supplier Device Package 44-TSOP II
Series -
Access Time 55 ns
Write Cycle Time - Word, Page 55ns
Package / Case 44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Memory Size 8Mbit
Technology SRAM - Asynchronous
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V