ISPLSI 2096A-100LQN128
Lattice Semiconductor Corporation
型号:
ISPLSI 2096A-100LQN128
封装:
128-PQFP (28x28)
描述:
IC CPLD 96MC 10NS 128QFP
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Voltage Supply - Internal 4.75V ~ 5.25V
Number of I/O 96
Programmable Type In System Programmable
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 128-PQFP (28x28)
Number of Macrocells 96
Series ispLSI® 2000A
Package / Case 128-BQFP
Number of Logic Elements/Blocks 24
Delay Time tpd(1) Max 10 ns
Number of Gates 4000
Mfr Lattice Semiconductor Corporation
Package Tray
Base Product Number ISPLSI 2096A