IT3M-300S-BGA(57)
Hirose Electric Co Ltd
型号:
IT3M-300S-BGA(57)
描述:
CONN RCPT 300POS SMD GOLD
用户指南
Number of Rows 60
Number of Positions 300
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series IT3
Connector Type Receptacle, Non-Gendered
Pitch 0.069" (1.75mm)
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Features Mounting Side
Package Tray
Mated Stacking Heights 15mm ~ 40mm