STMicroelectronics
型号:
ITA6V1U1
封装:
8-SOIC
批次:
-
描述:
TVS DIODE 5VWM 12VC 8-SOIC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.938
$1.938
10
$1.7442
$17.442
100
$1.402295
$140.2295
请发送询价,我们将立即回复。

| Bidirectional Channels | 6 |
| Operating Temperature | - |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 25A (8/20µs) |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 1500pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6.51V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | 300W |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | ITA, TRANSIL™ |
| Type | Zener |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 12V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tube |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | ITA6V1 |