首页 / IGBT 阵列 / IXA30PG1200DHG-TUB
minImg
IXA30PG1200DHG-TUB
IXYS
型号:
IXA30PG1200DHG-TUB
品牌:
IXYS
封装:
ISOPLUS-SMPD™.B
描述:
IGBT H BRIDGE 1200V 43A SMPD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Half Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 43 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package ISOPLUS-SMPD™.B
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.2V @ 15V, 25A
Input Standard
Package / Case 9-SMD Module
Power - Max 150 W
Mfr IXYS
Current - Collector Cutoff (Max) 2.1 mA