IXFK120N20P
IXYS
型号:
IXFK120N20P
封装:
TO-264AA (IXFK)
描述:
MOSFET N-CH 200V 120A TO264AA
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6000 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 152 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 22mOhm @ 500mA, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 4mA
Supplier Device Package TO-264AA (IXFK)
Drain to Source Voltage (Vdss) 200 V
Power Dissipation (Max) 714W (Tc)
Series HiPerFET™, Polar
Package / Case TO-264-3, TO-264AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 120A (Tc)
Mfr IXYS
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V