IXFN27N80
IXYS
型号:
IXFN27N80
封装:
SOT-227B
描述:
MOSFET N-CH 800V 27A SOT-227B
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 9740 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 400 nC @ 10 V
Mounting Type Chassis Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 300mOhm @ 13.5A, 10V
Product Status Not For New Designs
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 8mA
Supplier Device Package SOT-227B
Drain to Source Voltage (Vdss) 800 V
Power Dissipation (Max) 520W (Tc)
Series HiPerFET™
Package / Case SOT-227-4, miniBLOC
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 27A (Tc)
Mfr IXYS
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V, 15V