IXFT30N50Q
IXYS
型号:
IXFT30N50Q
封装:
TO-268AA
描述:
MOSFET N-CH 500V 30A TO268
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4925 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 190 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 160mOhm @ 15A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 4mA
Supplier Device Package TO-268AA
Drain to Source Voltage (Vdss) 500 V
Power Dissipation (Max) 360W (Tc)
Series HiPerFET™
Package / Case TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 30A (Tc)
Mfr IXYS
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V