IXFT70N20Q3
IXYS
型号:
IXFT70N20Q3
封装:
TO-268AA
描述:
MOSFET N-CH 200V 70A TO268
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3150 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 67 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 40mOhm @ 35A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 6.5V @ 4mA
Supplier Device Package TO-268AA
Drain to Source Voltage (Vdss) 200 V
Power Dissipation (Max) 690W (Tc)
Series HiPerFET™, Q3 Class
Package / Case TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 70A (Tc)
Mfr IXYS
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V