IXFX32N80P
IXYS
型号:
IXFX32N80P
封装:
PLUS247™-3
描述:
MOSFET N-CH 800V 32A PLUS247-3
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 8800 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 150 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 270mOhm @ 16A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 8mA
Supplier Device Package PLUS247™-3
Drain to Source Voltage (Vdss) 800 V
Power Dissipation (Max) 830W (Tc)
Series HiPerFET™, Polar
Package / Case TO-247-3 Variant
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 32A (Tc)
Mfr IXYS
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V