首页 / 单 IGBT / IXGH24N60CD1
minImg
IXGH24N60CD1
IXYS
型号:
IXGH24N60CD1
品牌:
IXYS
封装:
TO-247AD
描述:
IGBT 600V 48A 150W TO247AD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type Standard
Test Condition 480V, 24A, 10Ohm, 15V
Reverse Recovery Time (trr) 25 ns
Switching Energy 240µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 48 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 15ns/75ns
Supplier Device Package TO-247AD
Current - Collector Pulsed (Icm) 80 A
Series HiPerFAST™, Lightspeed™
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.5V @ 15V, 24A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 55 nC
Power - Max 150 W