IXGH35N120B
IXYS
型号:
IXGH35N120B
品牌:
IXYS
封装:
TO-247AD
描述:
IGBT 1200V 70A 300W TO247
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type Standard
Test Condition 960V, 35A, 5Ohm, 15V
Switching Energy 3.8mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 70 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C 50ns/180ns
Supplier Device Package TO-247AD
Current - Collector Pulsed (Icm) 140 A
Series HiPerFAST™
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.3V @ 15V, 35A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 170 nC
Power - Max 300 W