IXYS
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$10.8965
$10.8965
10
$9.842
$98.42
100
$8.148435
$814.8435
500
$7.09555
$3547.775
1000
$6.179997
$6179.997
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Input Type | Standard |
| Test Condition | 480V, 50A, 3Ohm, 15V |
| Switching Energy | 1.38mJ (on), 3.5mJ (off) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 75 A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 600 V |
| Td (on/off) @ 25°C | 31ns/320ns |
| Supplier Device Package | TO-247AD |
| Current - Collector Pulsed (Icm) | 400 A |
| Series | GenX3™, XPT™ |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 1.35V @ 15V, 60A |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Gate Charge | 230 nC |
| Power - Max | 540 W |
| Mfr | IXYS |
| Package | Tube |
| IGBT Type | PT |
| Base Product Number | IXGH72 |