IXTA48P05T
IXYS
型号:
IXTA48P05T
品牌:
IXYS
封装:
TO-263AA
描述:
MOSFET P-CH 50V 48A TO263
库存 : 3489
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3660 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 53 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 30mOhm @ 24A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 250µA
Supplier Device Package TO-263AA
Drain to Source Voltage (Vdss) 50 V
Power Dissipation (Max) 150W (Tc)
Series TrenchP™
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 48A (Tc)
Mfr IXYS
Vgs (Max) ±15V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V