IXTH102N15T
IXYS
型号:
IXTH102N15T
封装:
TO-247 (IXTH)
描述:
MOSFET N-CH 150V 102A TO247
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5220 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 87 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 18mOhm @ 500mA, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 1mA
Supplier Device Package TO-247 (IXTH)
Drain to Source Voltage (Vdss) 150 V
Power Dissipation (Max) 455W (Tc)
Series Trench
Package / Case TO-247-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 102A (Tc)
Mfr IXYS
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V