IXTH160N10T
IXYS
型号:
IXTH160N10T
封装:
TO-247 (IXTH)
描述:
MOSFET N-CH 100V 160A TO247
库存 : 1795
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6600 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 132 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 7mOhm @ 25A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 250µA
Supplier Device Package TO-247 (IXTH)
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Power Dissipation (Max) 430W (Tc)
Series Trench
Package / Case TO-247-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 160A (Tc)
Mfr IXYS
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V