IXTN170P10P
IXYS
型号:
IXTN170P10P
封装:
SOT-227B
描述:
MOSFET P-CH 100V 170A SOT227B
库存 : 182
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 12600 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 240 nC @ 10 V
Mounting Type Chassis Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 12mOhm @ 500mA, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Supplier Device Package SOT-227B
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Power Dissipation (Max) 890W (Tc)
Series Polar
Package / Case SOT-227-4, miniBLOC
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 170A (Tc)
Mfr IXYS
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V