IXTQ250N075T
IXYS
型号:
IXTQ250N075T
封装:
TO-3P
描述:
MOSFET N-CH 75V 250A TO3P
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 9900 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 200 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4mOhm @ 50A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Supplier Device Package TO-3P
Drain to Source Voltage (Vdss) 75 V
Power Dissipation (Max) 550W (Tc)
Series TrenchMV™
Package / Case TO-3P-3, SC-65-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 250A (Tc)
Mfr IXYS
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V