IXTY1R6N50D2
IXYS
型号:
IXTY1R6N50D2
封装:
TO-252AA
描述:
MOSFET N-CH 500V 1.6A TO252
库存 : 20567
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature Depletion Mode
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 645 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 23.7 nC @ 5 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.3Ohm @ 800mA, 0V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id -
Supplier Device Package TO-252AA
Drain to Source Voltage (Vdss) 500 V
Power Dissipation (Max) 100W (Tc)
Series Depletion
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 1.6A (Tc)
Mfr IXYS
Vgs (Max) ±20V