IXYS
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.356
$2.356
10
$2.11945
$21.1945
100
$1.703825
$170.3825
500
$1.399882
$699.941
1000
$1.159902
$1159.902
2000
$1.079912
$2159.824
5000
$1.039918
$5199.59
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1262 pF @ 25 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 33 nC @ 10 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 30mOhm @ 22A, 10V |
| Product Status | Active |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4.5V @ 25µA |
| Supplier Device Package | TO-252AA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 100 V |
| Power Dissipation (Max) | 130W (Tc) |
| Series | Trench |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 44A (Tc) |
| Mfr | IXYS |
| Vgs (Max) | ±30V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | IXTY44 |