IXTY50N085T
IXYS
型号:
IXTY50N085T
封装:
TO-252AA
描述:
MOSFET N-CH 85V 50A TO252
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1460 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 34 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 23mOhm @ 25A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 25µA
Supplier Device Package TO-252AA
Drain to Source Voltage (Vdss) 85 V
Power Dissipation (Max) 130W (Tc)
Series TrenchMV™
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 50A (Tc)
Mfr IXYS
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V