J1021CS3P12VDC.36
CIT Relay and Switch
型号:
J1021CS3P12VDC.36
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 3A 12V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC, 150VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 3 A
Coil Current 30 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 400 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series J102
Operate Time 5 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Silver (Ag)
Must Operate Voltage 9 VDC