J115F21AL240VACS
CIT Relay and Switch
型号:
J115F21AL240VACS
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 240V
库存 : 300
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 277VAC, 110VDC - Max
Termination Style PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 40 A
Coil Current 15.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 15.32 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 72 VAC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series J115F2
Operate Time 15 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 240VAC
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Must Operate Voltage 180 VAC